pl en
Rozmiar czcionki: A A
Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna, choć jest stosunkowo nową gałęzią medycyny, wzbudza zainteresowanie coraz szerszej grupy osób. W niektórych przypadkach stanowi nawet alternatywę dla chirurgii plastycznej. Jej specyfika pozwala nie tylko na poprawę wyglądu ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej nie zwalniają nas od szeroko pojętego "dbania o własne zdrowie" pozwalają jednak usunąć przeszkadzające nam niedoskonałości. Serdecznie zapraszamy!


BOTOX

Co to jest botox?
Toksyna botulinowa (Botox) jest naturalnym, oczyszczonym białkiem, (wykorzystywanym od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku), które posiada zdolność rozluźniania mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy. Stosowany jest także w leczeniu nadmiernej potliwości, a w okulistyce w przypadku nadczynności mięśni gałki ocznej.

Jak działa botox?
Niewielka ilość preparatu jest wstrzykiwana w określone mięśnie twarzy, gdzie hamuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za skurcz tych mięśni. Ponieważ mięśnie są rozluźnione – zmarszczki mimiczne w tej okolicy po prostu nie powstają bądź nie pogłębiają się. U młodych osób zmarszczki mimiczne mogą być z powodzeniem leczone za pomocą toksyny botulinowej. Sam zabieg jest krótki i nie wymaga dodatkowego znieczulenia. W przypadku zmarszczek utrwalonych może zaistnieć potrzeba dodatkowej korekcji bruzd kwasem hialuronowym

Czy leczenie botoxem jest bezpieczne?
Botox posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Od ponad 10 lat preparat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat w neurologii i okulistyce. Działania niepożądane np. nadmierne rozluźnienie mięśnia, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają odwracalny charakter. Lek stosuje się nawet u dwuletnich dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Jak długo utrzymuje się efekt leczenia botoxem?
Około 3 dni od zabiegu pacjent powinien dostrzec osłabienie mimiki twarzy w miejscu podania preparatu. Efekty leczenia mogą utrzymać się do 4 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta.

Przeciwskazania:
- choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- ciąża i okres karmienia piersią
- zaburzenia krzepnięcia krwi


WYPEŁNIACZE (Kwas hialuronowy)

OBVIELINE\SINCLAIR
Laboratorium ObvieLine- Sinclair Pharma, powstało w 2005. Specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji wypełniaczy kwasu hialuronowego. Wydajność oraz biokompatybilność preparatów Perfectha zostały udowodnione klinicznie. W 2005 roku Laboratorium ObvieLine rozpoczęło produkcje niezwykle skutecznych wypełniaczy co w szybkim czasie uplasowało je w czołówce liderów na rynku estetycznym. W 2007 roku Perfectha uzyskała znak CE oraz ISO 3485. W chwili obecnej zarejestrowana i sprzedawana jest ponad 70 krajach na świecie. Technologię Perfectha E-Brid charakteryzują:

1. Idealny preparat wolumetryczny

  • Produkt nadaje odpowiednią objętość
  • Nie przemieszcza się, nie traci objętości
  • Długotrwały
  • Produkt bezpieczny nie dający efektów ubocznych


2. Technologia
Technologia E-brid jest wynikiem procesu procesu produkcji,
który można scharakteryzować w 3 punktach:

  • Tylko wysoka masa cząsteczkowa i wysoka czystość hialuronianu sodu
  • Ściślejszy proces sieciowania umożliwia uzyskanie większej ilości wiązań kowalencyjnych, a w efekcie żel o wysokiej elastyczności (doskonały efekt wolumetryczny/długotrwały efekt).
  • Kontrolowany proces połączenia wysoce usieciowanego HA z niewielką ilością nieusiewanego HA sprawia, że Perfekta posiada doskonale właściwości przepływowe ułatwiające iniekcje.

3. Bezpieczna
Perfectha nie jest produktem cytotoksycznym, i spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa dotyczące wypełniaczy skórnych. Znikoma zawartość BDDE, że jest to preparat niezwykle bezpieczny.

Od 2007 roku na świecie sprzedano ponad 2,5 miliona strzykawek. Od 2004 roku odnotowano bardzo niski odsetek niepożądanych efektów w ilości 0,001% przypadków.

4. Made in France
Perfectha produkowana jest w 100% we Francji co gwarantuje lekarzowi i pacjentowi najwyższej jakości bezpieczny preparat stworzony zgodnie ze standardami jakości, oraz z najwyższą starannością w kraju znanym z bogatego doświadczenia w branży BEAUTY.

Średni czas utrzymywaniu się preparatu:
1. Perfectha Derm około 6 m-cy
2. Perfectha Deep około 1-1,5 roku
3. Perfectha SubSkin około 2 lata

5. Nowość! Cytocare S Line
- CYTOCARE S Line to wyrób medyczny klasy III (CE 0499) wyprodukowany przez REVITACARE SARL, ze wskazaniem do zapobiegania i niwelowania drobnych linii i zmarszczek, do nawilżenia twarzy, szyi, grzbietów dłoni, szczególnie zalecany do odmładzania obszarów wrażliwych takich jak okolice ust i oczodołu.

- Dla długotrwałych efektów: 3 sesje co 3 tygodnie intensywna rewitalizacja skóry.

Copyright © 2012 Neone